Kuazar Afk Mix-Flex Multiflex Plus Glukozamin 60 Kapsül
Kuazar Afk Mix-Flex Multiflex Plus Glukozamin 60 Kapsül

Afk Mix-Flex Multiflex Plus Glukozamin 60 Kapsül (DEP9909557)

5,00
İndirim Oranı : %35 İndirim
Fiyat : 359,00 TL(KDV Dahil)
İndirimli : 231,60 TL(KDV Dahil)
Stok Miktarı : 1
Barkod : 8680097650122

Afk Mix-Flex Multiflex Plus Glukozamin 60 Kapsül

Glukozamin destekleri ıstakoz, karides, yengeç gibi deniz ürünlerinin kabuklarından, kondroitin ise köpekbalığı ve sığır kıkırdağından elde edilir.

Glukozamin hidroklorür bilhassa osteoartrit, eklem ağrısı, sırt ağrısı ve glokom için kullanılan bir takviyedir.

Hyalüronik asit, vücudun her dokusunda bulunur ve belirli hayati aktiviteleri gerçekleştirmekten sorumludur. Hyalüronik asitin önemli faydalarından bazıları eklem ağrılarının hafifletilmesi, cilt yaşlanmasının azaltılması ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesidir.

“Hint tütsüsü” olarak da bilinen Boswellia serrata, doğanın en etkili enflamatuar karşıtı bitkilerinden birisidir. Tek başına ya da diğer bitkilerle karışım halinde, dahili ve harici olarak romatoid artrit, sırt ağrısı, fibrosit ve osteoartrit tedavilerinde kullanılabilmektedir.

Tip II Kollajen

Tip II kollajen yapısı aminoasitlerin kuvvetli peptid bağları ile bağlanmasından oluşmuş üçlü alfa helikal yapıda bir proteindir. Vücuttaki görevi bağ dokuya destek sağlamak olan kollajenin bu sağlam yapısını peptid bağlarla sağlamasına rağmen taşıyabileceği yük aynı kalınlıktaki çelik halattan fazladır.

Kıkırdağın ultrastrüktürel yapısında değiik dizilimlerde bolca bulunan kollajenin görevi kıkırdak dokusuna hem sağlamlığı hem de esnekliği sağlamaktır. Yapısındaki tip II kollajen sayesinde kıkırdak maruz kaldığı basınç ve gerilme güçlerine karşı koyabilmektedir.

Kollajen fibrillerinin katılık ve sertlik özellikleri bu fibrillerin örmüş olduğu ağ, kıkırdak matriksinin diğer bir yapıtaşı olan proteoglikanların oluşturduğu, şişme basıncına karşı bir dayanma gücü oluşturur. Eğer osteoartrit (OA) varlığında olduğu gibi kollajen ağında bir dejenerasyon ve azalma mevcut ise, kollajenlerin toplam dayanma gücü azalacağından ve buna bağlı olarak negatif iyonlar daha fazla doku içerisine su çekebileceğinden kıkırdak dokusu su miktarı artar. Bu artış, kıkırdağın mekanik özelliklerinde olumsuz yönde değişikliğe sebep olur.

MSM (Metil Sülfonil Metan)

Özellikle de osteoartrit gibi artrit ile ilgili sıkıntılarda baş yardımcı bir üründür. Sülfür bağ dokusu yapımında önemli bir yardımcıdır. Bu bilginin ışığında, artrit tedavisinde kullanılmaya başlanmıştır.

Ağız yoluyla MSM alarak, mutevazı artrit, ağrı ve eklem hareket güçlükleri gibi bazı semptomları azaltmak için kullanılabilmektedir.

Glikozamin Sülfat1350mg**Kondroitin Sülfat600mg**MSM510mg**Akgünlük ekstresi150mg**Vitamin C60mg**Doğası Değiştirilmiş Tip II Koljen39mg**Hyaluronik Asit15mg**Vitamin E4.5mg**Manganez1.8mg**Vitamin B61.5mg**Vitamin D324.6yg**Vitamin B123yg****Günlük Değerler Saptanamamıştır.

Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR