Vitalix Vitalix Glucosamine Complex 30 Tablet
Vitalix Vitalix Glucosamine Complex 30 Tablet

Vitalix Glucosamine Complex 30 Tablet (DEP99109010)

0,00
Marka : Vitalix
Fiyat : 803,84 TL(KDV Dahil)
Stok Miktarı : 0
Barkod : 8683704335047

Vitalix Glucosamine Complex 30 Tablet

 

ETKEN Miktar / 1 Tablet  %BRD* 
Glikozamin Sülfat 500 mg -
Kondroitin Sülfat 100 mg -
Metilsülfonilmetan 100 mg -
*Beslenme Referans Değeri 

 

 

Glukozamin Nedir Ne İşe Yarar Glukozaminin Faydaları Nelerdir?

Glukozamin iskelet sisteminde organik olarak yer alan ve çok önemli görevleri olan etken bir maddedir. Vücutta Glukozamin eksikliği durumunda iskeletin en ufak hareket ettirilmesi bile şiddetli ağrılara yol açabilmekte ve bu sebeple günlük hayatı zorlaştırmaktadır. Glukozamin eksikliği Glukozamin içeren gıda takviyeleri ve Glukozamin içeren besinler ile gidirilebilir.

Vücudun yapısında bulunan Glukozamin maddesinin kıkırdak üretiminde önemi büyüktür. Bu madde kıkırdağın en önemli bileşenlerinden birisidir. Kıkırdak yapısı eklemlerin kemiklerle birleştiği noktalarda ve eklem yüzeylerinde bulunur ve hareketi kolaylaştırır. Bu yapıla esnek ama sık dokuda olup eklem ile kemik arasında yastık işlevi görmektedir. Kıkırdağın en önemli görevi kemiklerin aşınmasını önlemektir.

Glukozamin Nedir?

Glukozamin  eklemlerdeki kıkırdak yapısında bulunan bir bileşen türüdür. Bu açıdan bu madde vücut için çok önemlidir. Vücutta yaşın ilerlemesine bağlı olarak Glukozamin oranı düşer. Bunun sonucunda ise kıkırdak doku esnekliğini yitirir, sertleşir ve hareket kapasitesi azalır. Bütün bu saydığımız durumlar da eklem rahatsızlıkların yaşanmasıa neden olur. Glukozamin eksikliği durumunda görülen bu problemleri olabildiğinde ertelemek için Glukozamin takviyesi almak yardımcı olabilir.

Glukozamin Hangi Besinlerde Bulunur?

Glukozamin diğer maddelerin tersine besinlerde çok az bulunmaktadır. Fakat genel itibariyle Glukozaminin hayvanların sakatatlarında bulunmaktadır.

Glukozamin içerdiği düşünülen besinler şunlardır; Mantar, mısır, buğday, kelle paça çorbası, soya, buğday.

Glukozaminin Faydaları Nelerdir?

Diz ağrısını geçirir

Glukozamin eklem ağrılarının geçmesine yardımcı olur.

Glukozamin eklem ağrılarının oluşmasını engeller. Kıkırdak dokusunu yeniler ve üretilmesine yardımcı olur, eklemleri korur ve kuvvetlendirir. Vücutta belli bir oranda Glukozamin üretilse de Glukozamin takviyesi almak faydalı olacaktır.

Piyasada satılan iki türlü Glukozamin ürünü bulunmaktadır. Eklem iltihaplarını geçirmek için olanı Glukozamin Sülfattır.

Uzmanlar Glukozamin maddesini eklem iltihapları tedavisinde kullanmaktadır. Glukozamin eklem iltihabı sebebiyle yaşanan ağrıları ciddi oranda azaltmaktadır.

Glukozamin özellikle kas, iskelet ve kıkırdak sistemiyle ilgili problem yaşayan kişilerde etkili olmaktadır.

Ek olarak kaza gibi durumlar durumunda kıkırdak dokusunda meydana gelen zedelenme tedavisi için Glukozamin takviyesi alınabilir.

Glukozaminin diğer faydaları şunlardır;

1. Glukozamin bağırsak aktarını onarır ve korur.

2. Glukozamin mide, idrar torbası ve bağırsaklarda tahrişi geçirir.

3. Glukozamin iltihabi bağırsak hastalıkları ve sızıntılı bağırsak sendromunu tedavi eder.

4. Glukozamin kırık ve yaralanma sebepli yaşanan doku ve kemik hasarlarını onarır.

5. Glukozamin osteoartrit, romatizma ve eklem iltihabı nedenli oluşan ağrı, şişlik ve tutulmaları iyileştirir.

6. Glukozamin sırt ve boyun eklem iltihaplarını azaltır.

7. Glukozamin maddesinin eksikliği durumuda vücutta ilk olarak ağrı ve acılar görülmektedir. Bu durumda vücutta esneklik yavaş yavaş azalmaktadır. Vücuttaki esnekliği arttırmak için Glukozamin takviyesi alınması faydalı olmaktadır.

8. Özellikle de yaş ilerlemesine bağlı olarak dizdeki hareketlerdeki azalma için Glukozamin  takviyeleri önerilmektedir. Glukozamin sayesinde dizdeki kıkırdağın hareket yeteneği artmaktadır.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR